Home Kosovë
Më 19 prill vendoset për fatin e Kosovës
Pas përjashtimit nga Regjistri Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (EQAR), Agjencia e Kosovës për Akreditim (AKA) rrezikon të përjashtohet shumë shpejt edhe nga Asociacioni Evropian i Sigurimit të Cilësisë në Arsimin e Lartë (ENQA).

Ky institucion evropian më 19 prill do të vendosë nëse Agjencia e Kosovës për Akreditim do të jetë edhe më tutje pjesë e saj ose jo, shkruan sot Koha Ditore.

Agjencia e Kosovës për Akreditim është bërë pjesë e ENQA-s në vitin 2014.

Drejtoresha e Asociacionit Evropian të Sigurimit të Cilësisë në Arsimin e Lartë, Maria Kelo, i ka thënë “Kohës Ditore” se vendimi për Agjencinë e Kosovës për Akreditim do të merret në mbledhjen e radhës të Asamblesë së Përgjithshme të ENQA-s.

“Vendimi i ENQA-s mbi statusin e AKA-së është planifikuar të mbahet në mbledhjen e ardhshme të Asamblesë së Përgjithshme ENQA, më 19 prill. Pas kësaj date dhe pas njoftimit formal të agjencisë, informacioni do të publikohet edhe në faqen e internetit të ENQA”, thuhet në përgjigjen e saj.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Shpendi i jep disa mësime Hashim Thaçit
Provokojnë serbët: Shaqiri nuk vjen në Beograd, ka frikë nga tifozët
Qytetarët e Shqipërisë votojnë për idenë e Thaçit me kufijtë, mësoni rezultatin
Nëse pllakos kriza, Qeveria e Kosovës falë Ramushit s'ka rezerva
Një i ri e bën për spital një polic në Prishtinë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media