Home Kosovë
Nuk mbahet Dauti, thotë se demarkacioni do të kalojë
Tashmë edhe deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj i është bashkuar deklaratave të PDK-së se demarkacioni do të kalojë shpejt.

Edhe pse ishte njëri ndër kundërshtuesit më të mëdhenj si opozitar, Dauti tashmë në pozitë dëshiron që demarkacioni të kalojë.

“Shumë shpejt do të merr fund kjo temë duke e nxjerr fituese Republikën e Kosovës dhe duke e ruajtur miqësinë e mirë me Malin e Zi”, tha Haradinaj për indeksonline.

Vlen të theksohet se deklarata të tilla po jepen që prej 3 vitesh por që ende nuk i kanë bërë votat pasi deputetët nuk janë të bindur që Kosova nuk humbet territor.

Përkundrazi, raporti i Shpejtim Bulliqit konfirmon se Kosova humb territor, madje shumë territor./albeu.com/

Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Festoi me shqiponjë, Shaqiri ka një mesazh edhe për tifozët serb që e fërshëllyen
Reagon edhe Behrami, ky postim i tiji pritet të ngjallë reagime të forta (FOTO LAJM)
"Plumb në ballë", kërcënohet deputetja
Rrëfimi prekës i Shaqirit: S’kisha para për stërvitje, ja pse mbaj dy flamuj në këpucë
Kujdes, sot mund të përmbyten sërish rrugët në Prishtinë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media