Home Kosovë
Hoxhaj i PDK-së: Do t'i lutem Listës Serbe që të votojë demarkacionin
Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, gjatë fjalimit të tij në Kuvendin e Kosovës tha se marrëveshja për demarkimin e kufirit me Malin e Zi duhet të votohet por Qeveria nuk i ka votat që kjo marrëveshje të kalojë. Tha se do ta lutë Listën Srpska që të votojnë.

Hoxhaj konsideron se kjo marrëveshje është teknike por që e kanë shndërruar në një kauzë të madhe politike.

“Demarkimi është temë teknike për mua, gjatë e kam përcjell nuk është temë politike.Na e kemi shndërru në një kauzë të madhe politike dhe si kem votat që ta mbyllim këtë temë pas dy ditësh po duhet me lut Listën Serbe dhe unë do ta lus Listën Serbe”, tha Hoxhaj në Kuvend.


Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Shpendi i jep disa mësime Hashim Thaçit
Provokojnë serbët: Shaqiri nuk vjen në Beograd, ka frikë nga tifozët
Qytetarët e Shqipërisë votojnë për idenë e Thaçit me kufijtë, mësoni rezultatin
Nëse pllakos kriza, Qeveria e Kosovës falë Ramushit s'ka rezerva
Një i ri e bën për spital një polic në Prishtinë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media