Home Kosovë
Kuvendi tregon kërkesën e të pakënaqurëve, ky është shefi i grupit parlamentar
Administrata e Kuvendit të Republikës së Kosovës, me anë të një komunikate për media ka njoftuar se ka pranuar sot kërkesën e deputetit Dardan Sejdiu, të nënshkruar nga 12 deputetë, për krijimin e grupit të ri parlamentar, me emër Grupi i Deputetëve të Pavarur (GDP).

Kërkesa është nënshkruar nga deputetët: Aida Dërguti, Visar Ymeri, Faton Topalli, Fisnik Ismaili, Dukagjin Gorani, Driton Çaushi, Dardan Sejdiu, Frashër Krasniqi, Dardan Molliqaj, Besa Baftiu, Salih Salihu dhe Shqipe Pantina.

Kryetar i grupit, sipas kërkesës, do të jetë deputeti Dardan Sejdiu. ​
Dërgoja mikut në:

//
Shkruani komentin tuaj!
 
Moti i "çmendur", sinoptikanët japin numrin e vetëtimave
Takimi Thaçi-Vuçiq/ Në Bruksel për kufijtë e Kosovës
Pakujdesia e prindit i kushton jetën një fëmije në Kanada
Prestigjiozja "The New York Times" shkruan për fitoren e Zvicrës
Paranoja serbe nuk ka fund: Kjo është kërkesa më e fundit (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media