Home Kosovë
Tension, Haliti përplaset me Qunin në Kuvend
Xhavit Haliti i ka reaguar ashpër deputetit të LDK’së Anton Qunit pasi ky i fundit në emisionin Pressing të T7 tha se zyrtari i PDK-së gjatë verës së vitit 1998, kishte marrë 8 milionë marka nga Qeveria e Bujar Bukoshit, saktësisht nga Ministri i Mbrojtjes, Ahmet Krasniqi.

Xhavit Haliti në Kuvend, tha se gjatë kohës së luftës as nuk e ka ditur se kush është deputeti u LDK-së Anton Quni, ndërsa, ka pasur kontakte vetëm me Bujar Bukoshin.

Haliti tha se në rast se del se ai ka keqpërdorur ndonjë fond, atëherë është i gatshëm të jep dorëheqje, ndërsa, ka kërkuar të njëjtën edhe nga Quni.

"Ju keni gënjyer në kuvend, edhe të gjithë shokët tu", tha Haliti.

Kjo vjen si kundërpërgjigje e Halitit ndaj akuzave që i bëri Quni mbrëmë në emisionin Pressing.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
VV proteston ndaj njeriut që e mbushi me 70 biznese serbe dhe një shqiptare panairin
Nëna mëson në praktikë djalin për të vjedhur
Si e pëson gazetari serb që intervistoi Haradinajn (VIDEO)
Policia ruan bizneset serbe që zëvendësuan ato shqiptare
Sot, Ministria e Arsimit në ankth për këtë vendim

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media