Home Kosovë
Kuvendi miraton komisionin për dëbimin e mësuesëve
Kuvendi i Kosovës ka miratuar formimin e Komisionit Hetimor në lidhje me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq.
71 deputetë morën pjesë në votim, me 66 prej tyre që votuan pro. Pesë vota ishin kundër.

Dje deputetët e LDK-së dhe VV-së braktisën seancën dhe refuzuan miratimin e projektligjeve të tjera me kushtëzimin për formimin e këtij komisioni.


Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Shqiptarët ia marrin valles në mes të Parisit, si reaguan francezët (VIDEO)
Armike të betuara! Zbulohet sherri mes Dua Lipës dhe Rita Orës (FOTO LAJM)
Gjermania sërish godet planin e Thaçit dhe Vuçiçit, sjell luftë në rajon
Ushtari i UÇK-së: Hashim Thaçi ka kërkuar në Drenicë që t'ja vrisnin vëllain
Ministri i Haradinajt sërish ankohet ndaj Ramës për taksën në Rrugën e Kombit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media