Home Kosovë
Veseli i pakënaqur me deputetët, janë dembelë
Kryetari i Kuvendit të Republikës, Kadri Veseli gjatë një diskutimi publik, të organizuar nga KDI-ja, theksoi se është i pakënaqur me punën që po bëhet në Parlament.

Sipas tij, produktiviteti i legjislativit ishte pak aktiv. Veseli përmendi se këtë vit kanë kaluar vetëm 5 ligje.

“Në seancën e fundit kemi pas 44 pika të rendit të ditës, shumë pak projektligje. Agjenda e Kuvendit është duke u stërngarkuar me çështje të cilat nuk i takojnë Kuvendit. Është një situatë reale si Kuvend dhe mund të tejkalohet pasi me gjërat që kanë interes nacional të barten me marrëveshje të gjerë politike”, është shprehur ai.

Veseli apeloi grupet parlamentare dhe deputetët që mos të humbin kohë me debate politike, “pasi teprohet në këtë pjesë”.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Gjendet një person i vdekur në një puset të kryeqytetit
Punëtori i Postës keqpërdor të dhënat personale, ngacmon klienten nëpërmjet telefonit
Ish-pjestari i UÇK-së: Në Tiranë u trajnuam për të vënë bomba me telekomandë (VIDEO)
Llapjanët kultivojnë drogën në “bahçe” dhe e thajnë në tavan
Ku është baza e emrit të Ri të Maqedonisë? Çfarë është Ilindeni ose Dita e Ilisë? (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media