Home Kosovë
Presidenti çek në takimin me serbët ofendon rëndë Kosovën (VIDEO)
Presidenti i Republikës Çeke, Milosh Zeman tha në Jakartovice në lindje të Republikës Çeke se zyrtarët e Kosovës janë narko-mafiozë të financuar nga krimet e luftës.

Një deklaratë e tillë, siç shkruajnë mediat serbe, presidenti çek e kishte bërë kur ai kishte marrë një dhuratë nga një prej mbështetësve të tij serb, si mirënjohje për refuzim të takimit me zyrtarë të Kosovës dhe bllokimin e emërimit të Ambasadorit të Republikës Çeke në Prishtinë.

“Ma jep. Do të jetë diçka si raki. Unë gjithmonë kam folur për këta përfaqësues (të Kosovës) si narkomafiash që financohen nga krimet e luftës. Kjo mendoj se është e mjaftueshme”, citohet të ketë thënë Zeman si një adhurues i famshëm i pijeve alkoolike.

Mediat serbe kanë publikuar edhe videon ku ai thotë një deklaratë të tillë – deklarate e tij është pas minutës së 14-të.


Dërgoja mikut në:

Tonn
e Mërkurë 16 Maj 2018, Ora 15:37
O mut sllav po ti q..i ropt e flliqt ju jeni msu te vritni fmi a hikler e pi..th none cohu e zduki kta muta sllaf te flliqt
Shkruani komentin tuaj!
 
Shqiptarët fusin kontrabandë një jugafrikan në Serbi
Gjendet një person i vdekur në një puset të kryeqytetit
Punëtori i Postës keqpërdor të dhënat personale, ngacmon klienten nëpërmjet telefonit
Ish-pjestari i UÇK-së: Në Tiranë u trajnuam për të vënë bomba me telekomandë (VIDEO)
Llapjanët kultivojnë drogën në “bahçe” dhe e thajnë në tavan

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media