Home Kosovë
Serbët e dehur sulmojnë shqiptarët në Bujanovc
Provokimet nga serbët ndaj shqiptarëve në Bujanoc vetëm po rriten, kjo pasi qindra maturantë ditë më parë në mënyrë të organizuar kanë dalë në sheshin e qytetit duke thirrur kore provokuese.

Edhe dje dy persona të nacionalitetit serb, kanë sulmuar lokalet në sheshin e Bujanocit duke brohoritur kore provokuese në drejtim të shqiptarëve.

Qytetarët atje kanë thënë se janë shqetësuar mbrëmë nga këta dy persona, të cilët në gjendje të dehur kanë sulmuar lokalet në të cilat ndodhen në sheshin e Bujanocit, ku përpos sulmit këndonin edhe provokonin kalimtarët.

E megjithatë policia atje ka reaguar menjëherë duke i arrestuar këta persona pas lajmërimit nga banorët shqiptarë.


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Genta Ismaili nxjerr sekretin për fansat, kush e përqafoi ngrohtësisht?
Vulinit i djeg e vërteta për Kosovën, sulmon ambasadorin amerikan
Veteranët djegin Çekun dhe Berishën, a duhet të shkarkohet ministri?
E tmerrshme, Vetëvendosje lufton që Kosovës të mos i liberalizohen vizat
Ministria që Haradinaj u dhuroi serbëve ndan miliona euro për Veriun

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media