Home Kosovë
Rakiq me tre banesa dhe mijëra euro
Kryetari i Listës Serbe, që njëherish është edhe kryetar i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, në deklarimin e pasurisë për këtë vit ka njoftuar se i ka 3 banesa dhe një tokë.

Këto pasuri që janë të gjitha në pronësi të prindit të tij, banesat kanë vlerën e 95 mijë eurove në total, kurse toka e deklaruar ka sipërfaqe prej 9.5 ari, por që ka një vlerë të madhe prej 350 mijë eurove.

Rakiq po ashtu ka deklaruar edhe një veturë të tipit “Grand Cherokee” me vlerë prej 10 mijë eurove, për të cilën thotë se është pronë e përbashkët.

Tutje i pari i Listës Serbe ka deklaruar se posedon edhe 50 mijë euro para të gatshme në një bankë në Serbi.

Paga vjetore e kryetarit të Mitrovicës së Veriut është 12 mijë e 969 euro. Gruaja e tij që punon në Fakultetin Ekonomik në veri merr pagë vjetore me vlerë prej 7 mijë e 200 euro.

Ai ka deklaruar edhe pensionin e prindit të tij që shkon në 2 mijë e 400 euro në vit. Ai nuk ka deklaruar se posedon pasuri në ndonjë shtet tjetër.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Politikanët e Kosovës tregojnë se cilën kombëtare mbështesin në Botëror
Shteti po ç'armatos qytetarët kosovarë por serbët janë ende të armatosur
Reçica premton ndihmë për gratë e dhunuara
Bërnabiq mesazh të qartë për ata që duan të dëgjojnë: Kurrë nuk e njohim Kosovën
Ujësjellësi vazhdon të tmerrojë borxhlinjtë me prerje të ujit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media