Home Kosovë
Jeremiq tregon planin e Vuçiçit për trazira në Kosovë
Kryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Vuk Jeremiq, ka deklaruar se presidenti Aleksandar Vuçiç planifikon për muajt e ardhshëm trazira në pjesën veriore të Kosovës.

Ai këtë “plan të Vuçiçit” e lidhë me marrëveshjen që do të bëjë me Prishtinën, e cila do t’i mundësojë Kosovës, sipas tij, anëtarësimin në OKB, raporton B92.

Jeremiq thotë se Vuçiq në këtë mënyrë do të “blejë” përkrahjen e ndërkombëtarëve që mos ta kritikojnë dhe kështu ta “shesë” Kosovën.

Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Der Standard: Kosova, një vend me shumicë myslimane që ka lidhje të ngushta me Turqinë
Pas 4 viteve dhunë, gruaja dorëzohet e shkon në polici
Arrestohet pasi mashtroi pronarin e veturës në Pejë
Haradinaj quan hajdut prokurorin që përgatiti aktakuzën për veteranët
Shpallet aktgjykimi në rastin e të akuzuarve për mashtrim në vlerë 271 mijë euro

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media