Home Kosovë
Aksidentohet në punë, humb jetën shqiptari në Zvicër
Një shqiptar nga Kosova ka humbur jetën në Zvicër, pasi është aksidentuar në punë. Ngjarja ka ndodhur në komunën Ëildersëil të Zvicrës, ndërsa shqiptari që humbi jetën është rreth 61 vjeç, por identiteti i tij nuk bëhet i ditur.

Shqiptari ka vdekur pasi është goditur nga një pllakë çeliku, në një punishte ndërtimi, shkruan media zvicerane Blick.

Ai është dërguar me urgjencë në spital, por nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra dhe ka ndërruar jetë.

Sipas gazetës zvicerane, kosovari punonte kryesisht me shtrimin e rrugëve. Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit, por Policia e kantonit të Bernës ka filluar hetimet.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Serbët tentuan të digjnin flamurin e Kosovës, ky është kosovari që u konfliktua në New York
Tifozët turq: Serbia është Kosovë
Presidentja e Kroacisë konfirmon mbështetjen për Kosovën
Kjo është dhurata që mori Walker nga vajza e dëshmorit (FOTO LAJM)
Qytetarët kërkojnë që me emrin “17 Shkurti ” të emërtohet nje shesh qëndror në Kosovë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media