Home Kosovë
Frankofonët pranojnë kërkesën e Kosovës
Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behxhet Pacolli, ka konfirmuar se Këshilli i Ministrave të Jashtëm ka aprovuar kërkesën e Kosovës për avancim të statusit të vendit të asociuar në Frankofoni.

Këtë ai e ka bërë të ditur përmes një reagimi në twitter.

“Kërkesa e Kosovës për të ngritur statusin nga një anëtar vëzhgues në anëtar asociues në Frankofoni, është aprovuar nga Këshilli i Ministrave të Jashtëm. Një hap i madh përpara për Kosovën dhe për bashkëpunimin me Frankofoninë”, ka shkruar Pacolli.

Në Jerevan të Armenisë kanë filluar dje aktivitetet e Frankofonisë. Gjatë ditës së djeshme Paoclli ishte takuar edhe me Kryetarin e Asamblesë Parlamentare të Frankofonisë, Jacques Chagnon, dhe Sekretarin e Përgjithshëm e Asamblesë Parlamentare, Jaques Krabal.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Labi shpërthen nga emocionet pasi mësoi për ministrin nga Ferizaj
FIT arreston pesë grabitësit e bankës në Veternik
Del videoja, momenti kur MCGregor i kërkon mëshirë Khabib-it në ring (VIDEO)
Mik i Khabibit, "bisha" shqiptare i UFC lajmëron përballjen e ardhshme
Vuçiç në hall: Perëndimi, me këmbë e duar për futjen e Kosovës në Interpol

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media