Home Kosovë
“Nëse nuk hiqen vizat deri në fund të vitit, s’i besojmë më BE”
Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës ka folur për liberalizimin e vizave me vendet e BE, duke u shprehur se nëse nuk do të ketë liberalizim të tyre deri në fund të vitit, atëherë nuk ka arsye se pse t’i besohet më Bashkimit Europian.

Ai ka theksuar se çështja kryesore tani është se si ti bindim disa nga kryeqytet kryesore të BE-së rreth kësaj çështje. “Tash e tutje varet kredibiliteti i BE-së ndaj Kosovës domethënë sa është fer BE-ja ndaj Kosovës. Nëse nuk ka vendim në fund të vitit atëherë unë mendoj se nuk kemi asnjë arsye që ti besojmë BE-së për asnjë gjë”, tha Hoxhaj.

Por ai shprehet besimplotë se deri në fund të vitit do të ketë një vendim pozitiv lidhur me vizat.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ymeri i drejtohet Kurtit: Po vajton si kukuvajkë
Motra e Genta Ismajlit "shkrin borën" dhe kënaq fansat me këto poza (FOTO LAJM)
Thaçi: Serbia ka bërë gjenocid por me dialog do ta mbyllim këtë temë
Reagimi i parë i Ahmetit pasi ju bashkua Haradinajt (FOTO LAJM)
Gjykata Speciale do të marrë edhe Hashim Thaçin

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media