Home Kosovë
Daçiç kërcënon Bosnjen nëse e njeh shtetin e Kosovës
Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka reaguar pas deklaratave të Zhelko Komishiqit, anëtar kroat i Presidencës së Bosnje Hercegovinës.

Komishiq gjatë ditës së djeshme ka thënë se Kosova tashmë është shtet i pavarur.

Pas këtyre deklaratave kreu i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç, ka thënë se Bosnja dhe Hercegovina nuk e njeh Kosovën si shtet dhe se sipas tij, nëse ndonjë anëtarë i Presidencës nuk e respekton integritetin territorial të Serbisë, siç ka thënë ai, duhet t’a dinë se po shkelin marrëdhëniet miqësore dhe në këtë mënyrë do të ketë reagime reciproke.


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ymeri i drejtohet Kurtit: Po vajton si kukuvajkë
Motra e Genta Ismajlit "shkrin borën" dhe kënaq fansat me këto poza (FOTO LAJM)
Thaçi: Serbia ka bërë gjenocid por me dialog do ta mbyllim këtë temë
Reagimi i parë i Ahmetit pasi ju bashkua Haradinajt (FOTO LAJM)
Gjykata Speciale do të marrë edhe Hashim Thaçin

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media