Home Kosovë
PSD dhe Alternativa i shkojnë Veselit në takim, a po mbështet Shpendi qeverinë?
Ka nisur mbledhje e partive parlamentare, që është thirrur në fillim të kësaj jave nga kryeparlamentari Kadri Veseli. Derisa dy partitë e mëdha opozitare, LDK dhe Vetëvendosje refuzuan ftesën e Veselit, aty kanë shkuar përfaqësues të Alternativës dhe Partisë Socialdemokrate.

Partnerët e koalicionit, Kryeministri Ramush Haradinaj, Fatmir Limaj nga Nisma, Agim Bahtiri nga AKR i janë përgjigjur pozitivisht ftesës së Kadri Veselit.

Ftesës së kreut të PDK’së, që erdhi pasi opozita kundërshtoi rezolutën gjashtë pikësh për dialogun, iu bashkëngjit kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari dhe Shefi i Grupit Parlamentar i PSD’së, Dardan Sejdiu.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ymeri i drejtohet Kurtit: Po vajton si kukuvajkë
Motra e Genta Ismajlit "shkrin borën" dhe kënaq fansat me këto poza (FOTO LAJM)
Thaçi: Serbia ka bërë gjenocid por me dialog do ta mbyllim këtë temë
Reagimi i parë i Ahmetit pasi ju bashkua Haradinajt (FOTO LAJM)
Gjykata Speciale do të marrë edhe Hashim Thaçin

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media