Home Kosovë
Banorët e këtij fshati të Drenasit janë në rrezik
Dy shtylla elektrike në fshatin Llapushnik të Drenasit ka disa ditë që po paraqesin shqetësim për banorët e këtij fshati.

Një qytetar ka dërguar disa foto ku shihet se një shtyllë elektrikë është e rrëzuar, ndërsa tjera e lakuar.

Ankuesi thotë se kanë dërguar kërkesë tek qendra e KEDS-it në Prishtinë dhe në zyrën e saj në Drenas.

Sipas tij, ekipi i KEDS-it ka afër një javë që e ka siguruar se do ta rregullonte këtë problem, por ai thotë se nuk kishte shkuar askush.

Zëdhënesi i e KEDS-it, Viktor Buzhala, ka thënë se largimi i shtyllës elektrike dhe rregullimi i tjetrës shtyllë do të rregullohet gjatë ditës së sotme.

“KEDS me të marrë informatën ka filluar veprimin. Ajo gjendje do të evitohet sot, pra shtylla do të nderrohet”, ka thënë Buzhala.


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ymeri i drejtohet Kurtit: Po vajton si kukuvajkë
Motra e Genta Ismajlit "shkrin borën" dhe kënaq fansat me këto poza (FOTO LAJM)
Thaçi: Serbia ka bërë gjenocid por me dialog do ta mbyllim këtë temë
Reagimi i parë i Ahmetit pasi ju bashkua Haradinajt (FOTO LAJM)
Gjykata Speciale do të marrë edhe Hashim Thaçin

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media