Home Kosovë
U kënaqën duke e shtrydhur buxhetin me rrogat e larta, emërohet edhe një zv.ministër
Ministrisa e Arsimit tani ka edhe një zëvendësministër. Muhamet Kelmendi nga AAK do të jetë zëvendësi i gjashtë në këtë ministri dhe pothuajse i 80-ti në gjithë qeverinë.

Qeveria e Kosovës nuk është në ditët më të mira të saj nëse flasim për stabilitetin e saj, mirëpo kjo nuk e pengon Kryeministrin e vendit, Ramush Haradinjn të emërojë zëvendësministra të ri.

Emërimi i zëvendësministrave të shumtë, është një nga kritikat mëdha që i janë bërë Haradinajt në më shumë se një vit qeverisjeje. Deri tani qeveria ka 79 zëvendësministra, e nuk po ndalet emërimi i tyre.


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Serbët tentuan të digjnin flamurin e Kosovës, ky është kosovari që u konfliktua në New York
Tifozët turq: Serbia është Kosovë
Presidentja e Kroacisë konfirmon mbështetjen për Kosovën
Kjo është dhurata që mori Walker nga vajza e dëshmorit (FOTO LAJM)
Qytetarët kërkojnë që me emrin “17 Shkurti ” të emërtohet nje shesh qëndror në Kosovë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media