Home Kosovë
Ky është komandanti i UÇK-së që e ka ftuar Gjykata Speciale (FOTO LAJM)
Gjykata Speciale ka nisur punën në terren dhe tashmë ka piketuar njerëzit e parë që do të intervistojë.

Tre muaj pasi Prokurori i Specializuar, amerikani Jack Smith, erdhi në krye të Zyrës së Prokurorit të Specializuar, ka rezultate konkrete për aktivizimin e Dhomave të Specializuara të Kosovës.

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka ftuar për intervistim të paktën tre pjesëtarë të UÇK-së.

Në mesin e atyre që janë ftuar për intervistim nga Haga është edhe një profil i lartë i UÇK-së, ish-deputet i Kuvendit të Kosovës – emër i njohur për redaksinë. E sipas indeksonline ky komandant është Rrustem Mustafa ose sic njohet ndryshe Komandant Remi.


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Vallëzimi i Vedat Muriqit bën "bujë" në mediat turke (VIDEO)
Përfundon aksioni i Njësisë Speciale në veri të Mitrovicës, kapen 2 persona, në kërkim një tjetër
Ky është personi i arrestuari në veri, i dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanovic (FOTO LAJM)
Dalin pamjet, si u kapën nga Njësia Speciale 2 personat që dyshohet që eleminuan Oliver Ivanovicin (VIDEO)
Albin Kurti: Në takimin e parë me Edi Ramën do flas për "Shengenin Ballkanik" (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media