Home Kosovë
Mikiq: E respektoj vendimin e Haradinajt
Vesna Mikiq, e liruar nga posti i zëvendësministres së Drejtësisë, ka thënë se do ta respektojë vendimin sipas saj “jodemokratik të Ramush Haradinajt”.

Ajo ka thënë se komentet i ka bërë në llogarinë e saj në Facebook dhe se deklarimi është e drejt demokratike.

“Por ja që kryeministri nuk qenka demokratike”, ka thënë Mikiq për Klan Kosovën.

Mikiq, tha se këtë të marte nuk do të shkojë në zyre dhe se i ka urdhëruar njerëzit e saj t’ia marrin gjërat nga zyra.

Ish-zëvendësministrja u lirua nga detyra pasi shkroi në Facebook se “NATO me fushatën ajrore kundër Jugosllavisë kreu një gjenocid të qëllimshëm”.

Shefi i Qeverisë, Haradinaj, ka deklaruar se individët që denigrojnë vlerat e përbashkëta euro-atlantike nuk kanë vend në institucionet e Kosovës, pa marrë parasysh përkatësinë etnike.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Përfundon aksioni i Njësisë Speciale në veri të Mitrovicës, kapen 2 persona, në kërkim një tjetër
Ky është personi i arrestuari në veri, i dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanovic (FOTO LAJM)
Dalin pamjet, si u kapën nga Njësia Speciale 2 personat që dyshohet që eleminuan Oliver Ivanovicin (VIDEO)
Albin Kurti: Në takimin e parë me Edi Ramën do flas për "Shengenin Ballkanik" (VIDEO)
Media e madhe italiane me shkrim fantastik për "Dardanët": Fabula e Kosovës, nga lufta deri tek ëndrra për "Euro 2020"

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media