Home Kosovë
Këtë të dielë ndryshohet ora, si lëvizin akrepat
Të dielën më 31 mars, kur ora të jetë 2:00 pas mesnate, akrepat e orës do shkojnë 60 minuta para, pra ora do të jetë 3:00.
Ora verore do sjellë një ditë më të zgjatur dhe natë më të shkurtër.

Ndryshimi i orës ndodh dy herë në vit, në muajin mars dhe në fund të tetorit.

Por kjo mund të jetë hera e fundit e ndryshimit të orës, pasi në Evropë tashmë është hapur një debat në lidhje me këtë çështje.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Merkel, përpjekje për të ndalur shkëmbimet territoriale Kosovë-Serbi
DOKUMENTI/ Ushtria serbe përdori helme luftarake kundër UÇK-së në Koshare (FOTO LAJM)
Ipeshkvi u reagon serbëve, e papranueshme të mohohen krimet e kryera
Kur New York Times shkruante: Si Kosova u bë tokë pjellore e ISIS?
Detajet e fundit, në cilin burg jashtë Kosovës ndodhet Leutrim Latifi

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media