Home Kosovë
Rashica tregon si e thërrasin te Werder Bremen, nuk do ta besoni
Të gjithë sytë janë te Milot Rashica, i cili shkëlqeu në sezonin e kaluar. Emërtimi i tij është tregues i cilësive që i ka futbollisti nga Kosova.

"Rocket" është fjalë angleze për "raketë", dhe të gjithë e thërrasin ashtu 23-vjeçari

"Nuk e di se kush e ka filluar këtë", thotë i buzëqeshur Rashica për "Kicker.de", por nënvizoi se ka nisur ta pëlqejë këtë emërtim, ndryshe prej fillimit.

Megjithatë, Rashica i përmbush të gjitha kriteret për t’u quajtur ashtu. Cilësitë që i ka, te Werderi i shfaqi në pjesën e dytë të sezonit.

Tani, pas largimit të Max Kruses, shpresat më të mëdha te Werder Bremeni janë bartur te 23-vjeçari i "Dardanëve".
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"Nuk ka ndarje, jemi një komb", Vedat Muriqi: Nuk kam marrë kurrë ftesë nga Kombëtarja shqiptare
Sherri masiv në stadium, UEFA nis hetimin për Kosovën
Haradinaj rrëfen arsyet e dorëheqjes: Pengova ndarjen e Kosovës
Isa Mustafa synon të bëhet President i Kosovës (VIDEO)
"Ultimatimi" i SHBA-së për Kosovën dhe Serbinë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media