Home Kosovë
Ambasada turke në Beograd tenton të rregullojë skandalin e "Kosova dhe Metohija" (FOTO LAJM)
Ambasada turke në Beograd ka “përmirësuar” gabimin e saj që e kishte bërë dje në një postim në faqen e saj zyrtare në Facebook.

Ambasada turke kishte shkruar se ambasadori Tanju Bilgiç u takua me drejtorin e zyrës për Kosovë dhe Metohi Marko Gjuriq për të diskutuar situatën aktuale, kështu duke iu referuar Kosovës si “Kosovë dhe Metohi”.

Por sot, ambasada turke në Beograd pas reagimeve të shumta në këtë publikim nga komentuesit kosovarë, ka hequr pjesën Metohi dhe ka lënë vetëm emrin Kosovë në fotografitë ku shihen ambasadori turk në Beograd dhe drejtori i ashtuquajtur zyrës për Kosovë, Marko Gjuriq.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Haradinaj mirëpret në Prishtinë presidentin Meta dhe vajzën e tij (FOTO LAJM)
Të jetosh mes skamjes dhe frikës nga gjarpërinjtë, familja Bekteshi e harruar nga shteti (VIDEO)
Drejt zgjedhjeve të parakohshme
Skuadra e Trabzonspor bën prezantimin e uniformave më interesante në histori (VIDEO)
Ushtarët holandezë përgjegjës për masakrën e Srebrenicës

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media