Home Kosovë
Legjenda e Manchester United kritikon Anglinë: Kosova i tregoi se ka mangësi të mëdha
Ish-mesfushori i Manchester United, Roy Keane e ka kritikuar Anglinë për ndeshjen e e zhvilluar mbrëmë ndaj Kosovës.

Në rolin e analistit, Keane ka thënë se Kosova ia ka vënë në pah disa mangësi që i ka Anglia.

“Ishte një lojë fantastike për tu parë, një spektakël futbolli. Por, lojtarët e Anglisë duhet të jenë vetë-kritikë. Kjo Angli ka ende disa mangësi. Ndaj Kosovës lojtarët dukeshin se mezi prisnin të përfundonte loja më herët.

U ngadalësuan shumë, gabonin me top në pjesën e dytë, dhe thjesht e komplikuan lojën. Më dukej se një ndeshje të rëndësishme, bën të parëndësishme dhe kjo nuk është e mirë” ka thënë Keane.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ky është kandidati për Kryeministër që merr më shumë "like" në Facebook
Vjosa Osmani solidarizohet me të lënduarit në Shqipëri: Në këto momente të vështira, jemi me ju
Haradinaj: Njerëzit tanë po shkojnë në Tiranë, e Tirana mezi po i kryen punët e veta
Haradinaj tregon a e refuzoi ftesën e Donald Trump për të vizituar Amerikën
Bosnja dhe Hercegovina i ofron Serbisë Republikën Serbe dhe 4 komunat veriore serbe të Kosovës

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media