Home Kosovë
E BUJSHME/ Tottenham pas Muriqit, dërgoi 2 agjentë për ta ndjekur ndaj Anglisë
Vedat Muriqi po kalon një super formë. Ai ka shënuar 3 gola këtë sezon 1 me Kombëtaren dhe 2 me Fenerbacen.

Së fundmi një lajm bombë vjen nga Anglia për të. Dje gjatë ndeshjesh Angli-Kosovë, Tottenham ka dërguar dy agjentë në Southampton për të ndjekur nga afër Vedat Muriqin.

Media të afërta me Tottenhamin raportojnë se agjentët kanë mbetur pa fjalë nga paraqitja e sulmuesit të Fenerbahces.

"Janari do të jetë i largët për të filluar bisedimet me skuadrën turke. Paraqitja e tij ka qenë briliante. Bëhet fjalë për një sulmues komplet, që ka forcë, di të luaj me shpinë, menaxhon bukur lojën me këmbë, ka sens, aromë për gol dhe mbi të gjitha është modern", ka qenë vlerësimi i njërit nga menaxherëve të gjigantit anglez. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ky është kandidati për Kryeministër që merr më shumë "like" në Facebook
Vjosa Osmani solidarizohet me të lënduarit në Shqipëri: Në këto momente të vështira, jemi me ju
Haradinaj: Njerëzit tanë po shkojnë në Tiranë, e Tirana mezi po i kryen punët e veta
Haradinaj tregon a e refuzoi ftesën e Donald Trump për të vizituar Amerikën
Bosnja dhe Hercegovina i ofron Serbisë Republikën Serbe dhe 4 komunat veriore serbe të Kosovës

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media