Home Kosovë
Kishte uzurpuar shtëpinë e shqiptarit, KFOR i hyn nga dritarja serbit (VIDEO)
Ndonëse lufta kishte mbaruar, KFOR-i përballej ende me probleme të shumta që në ditët e para kur kishte hyrë në Kosovë.

Uzurpimi i banesave ishte një nga problemet e mëdha të pasluftës në Kosovë, sidomos në kryeqytet.

Një serb kishte uzurpuar një banesë që ishte pronë e një shqiptari në qendër të Prishtinës, ai ishte raportuar për të shtëna me armë dhe kishte filluar t’i hidhte mobilet nga banesa në katin e tretë dhe për këtë kishte ndërhyrë KFOR-i britanik.

Serbi kishte refuzuar t’u përgjigjej britanikëve, ndërsa nga dritarja ai kishte provokuar me gjeste dhe fjalë fyese duke shtënë edhe me armë.

Pas refuzimit për t’u dorëzuar, ushtarët britanikë i hynë nga dritarja dhe arrestojnë serbin, ky veprim u prit me duartrokitje e brohoritje të shqiptarëve që ishin mbledhur duke thirrur “NATO, NATO”, përcjell Magazina.al.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ky është kandidati për Kryeministër që merr më shumë "like" në Facebook
Vjosa Osmani solidarizohet me të lënduarit në Shqipëri: Në këto momente të vështira, jemi me ju
Haradinaj: Njerëzit tanë po shkojnë në Tiranë, e Tirana mezi po i kryen punët e veta
Haradinaj tregon a e refuzoi ftesën e Donald Trump për të vizituar Amerikën
Bosnja dhe Hercegovina i ofron Serbisë Republikën Serbe dhe 4 komunat veriore serbe të Kosovës

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media