Home Kosovë
Pas Prishtinës edhe Vetëvendosja në Gjakovë ka një Albin Kurt
Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e 6 tetorit nga rezultatet e KQZ doli partia e parë me 25,49% të votave.

E pas këtij rezultati tashmë në degët e këtij subjekti nëpër komuna kanë filluar anëtarësimet.


Një i tillë ka ndodhur sot në degën e Vetëvendosjes në Gjakovë. Anëtari më i ri këtij subjekti në këtë komunë ka emrin dhe mbiemrin e njëjtë sikurse kryetari i kësaj partie Albin Kurti.

Agon Batusha kryetar i degës së Lëvizjes Vetëvendosje në Gjakovë, në Facebook ka bërë të ditur se Albin Kurti është anëtari më i ri i Qendrës së VV-së në këtë qytet.

“Pas entuziasmit të fitores, po pranojmë anëtarësime të djemve dhe vajzave të reja, kryesisht votues për herë të parë. Mbrëmë pranuam anëtarësimin e Albin Iljaz Kurtit. Koiqidencë, por e vërtet e madhe”, ka shkruar Batusha.

Sipas kryetarit të degës së VV në Gjakovë, Kurti ka lindur në vitin 1999 dhe jeton në Gjakovë.

“Me profesion është rrobaqepës, por pasion e ka dizajnin. Albin, emri dhe mbiemri yt është simbol i shpresës në Kosovë. E di, është përgjegjësi, por mbi gjitha mbaje me krenari se #erdhiDita”, thuhet në postimin e Batushës.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"Të fuqishëm, ngjyrë ulliri dhe me flamurin tonë": Mediat serbe zbulojnë foto të helikopterëve të marrë nga Rusia
Aksident i frikshëm në autostradën Prishtinë-Shkup, përmbyset kamioni (VIDEO)
ANSA: Zaev jep dorëheqjen
Vuçiç dorëzohet: Nuk mund t'i gënjej më serbët për Kosovën
"Nuk ka ndarje, jemi një komb", Vedat Muriqi: Nuk kam marrë kurrë ftesë nga Kombëtarja shqiptare

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media