Home Kosovë
Albin Kurti i përgjigjet Vuçiç pas deklaratave për krushqinë
Albin Kurti i është përgjigur edhe për deklaratën e krushqisë midis vajzës së presidentit Aleksandar Vuçiç dhe djalit të Hashim Thaçit

“Na kanë kthyer në mesjetë, në periudhën e feudalizmit, ku mbretërit merreshin vesh për territoret e shteteve dhe për tokat e tyre. Veç ka mbetur që djali i Hashim Thaçit të martohet me vajzën e Aleksandër Vucic dhe jemi tamam sikur para 4-5 shekujve”, pati deklaruar Albin Kurti.

Këtë deklaratë Vuçiç e mori si ofendim dhe deklaroi se “Kurti ka ofenduar vajzën time minorene”. I pyetur për këtë deklaratë të Vuçiç, Kurti u shpreh se nuk e ka ditur farë se ka vajzë apo djalë.

“Se kam ditur se ka vajzë e djalë. Unë kam thën në parim e aq shumë Thaçi është afruar me Vuçiç, vetëm u ka nglëur të bëjnë krushqi e të martojnë fëmijët e tyre. Po as nuk e kam ditur se ka vajzë apo djalë Thaçi.”- u shpreh Albini.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Rama bëhet gati për një takim me Kurtin
"Të fuqishëm, ngjyrë ulliri dhe me flamurin tonë": Mediat serbe zbulojnë foto të helikopterëve të marrë nga Rusia
Aksident i frikshëm në autostradën Prishtinë-Shkup, përmbyset kamioni (VIDEO)
ANSA: Zaev jep dorëheqjen
Vuçiç dorëzohet: Nuk mund t'i gënjej më serbët për Kosovën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media