Home Kosovë
Ky është personi i arrestuari në veri, i dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanovic (FOTO LAJM)
Të mërkuren në orët e hershme të mëngjesit është arrestuar zyrtari i lartë i policisë së Kosovës në pjesën veriore të Mitrovicës, Rade Basara, nga njësia speciale e Kosovës.

Ky person dyshohet se gjatë rastit të vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanovicit ka marrë pjesë në fshehjen e provave dhe veprimtarive që kanë të bëjnë me vrasjen e Ivanovicit.

Ndërkohë, organet e rendit, përveç arrestimit të Rado Basarës e kanë arrestuar edhe një person tjetër, identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur.

Në këtë aksion policor, besohet se kanë marrë pjesë 100 policë të njësisë speciale të Kosovës me 25 autoblinda. Aksioni ka ndodhur në orën 05:50 të mëngjesit të sotëm.

Të arrestuarit janë dërguar në Prishtinë ndërsa derisa në këto momente aksioni po vazhdon në Komunën e Leposaviqit.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Historia e stacioneve të trenit dikur (VIDEO)
Të shtëna me armë në Gjilan
Tifozët anglezë këndojnë në kor: Serbët janë bastardë kudo që shkojnë (VIDEO)
Vuçiç dol nga spitali, nga çfarë sëmundje vuan?
Challandes: Shpresoj të luajmë finalen në Prishtinë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media