Home Kosovë
"Të fuqishëm, ngjyrë ulliri dhe me flamurin tonë": Mediat serbe zbulojnë foto të helikopterëve të marrë nga Rusia
Rusia i dha Serbisë tre helikopterë Mi-17 pas një marrëveshjeje të arritur mes dy presidentëve Putin dhe Vuçic.

Tre helikopterët ushtarakë janë armatimi i fundit që Serbia ka marrë në kuadër të blerjeve të shumta që po bën këto vite duke rrezikuar balandat në Ballkan.

"Kurir" ka publikuar pamje nga këta helikopterë duke shkruajtur: Janë të fuqishëm, ngjyrë ushtarake dhe me flamur serb.

Në galerinë e mësipërme mund të ndiqni foto nga këta helikopterë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Akil Zogu
e Premte 18 Tetor 2019, Ora 22:18
Nuk eshte tragjike
Se sot me nje raket kunder ajrore i palon keta po keta do ti perdorin per emergjenca se nuk do ju vyn hiq mi shti ne arena lufte se siq po shifet neglizhenca e europes ka hapur dyert e Rusis Turqis dhe kines ne ballkan dhe kjo gjendje i ka ardhe ne maje te hundes amerikanve fati ynë
Dhe tash pataten e nxeht ja ka len turqve dhe rusve ne Siri Iranin tash e trazon
Knej republiska serbska pamvarsohet kosova kendej zgjedhe bashkim apo repu lik edhe shum gjera do te ndryshojn nuk do te jet lehte per gjeneratat ton i ghith ki tranzicion po skemi ça bejm duhet te pershtatemi dhe ta perballojm
Krejt kjo qe edhe serbija do te barazohet me armatim tw gjitha republikat do ta ken nje balansim armatimi edhe do jen nen Ombrelen E NATOS dhe te Mbikqyrje drejtperdrejt te amerikanve
Shkruani komentin tuaj!
 
Challandes i bindur: Duam kualifikim në Europian
Vedat Muriqi emocionon me fjalë drejtuar shokëve të tij të kombëtares
Kapiteni i Çekisë: Kosovës i mungon Muriqi por ka Rashicën
Anulohen votat serbe me postë, rinumërim rreth 1500 vendvotime
Kosovarët mund t’i humbasin rreth 300 milionë euro kursime në bankat e Serbisë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media