Home Kosovë
Këto janë votat e kandidatëve të nominuar për kryeministër
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 6 tetorit.

KQZ ka publikuar edhe votat e kandidatëve për kryeministër.

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka marr 183 868 vota, Vjosa Osmani e Lidhjes Demokratike të Kosovës 176 188 vota, kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka marr 146 763 vota, kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka siguruar 75 917 vota dhe lideri i Nisma’s Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka marr 26 014 vota./
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Formacionet zyrtare, Kosovë-Angli: Challandes befason sërish me formacionin
"Fadil Vokrri" hap dyert për tifozët
Çmenden mediat serbe, ja çfarë shkruajnë për tifozët anglezë që janë në Prishtinë
Pika e nxehtë e negociatave LVV – LDK
Bie numri i azilkërkuesve për në Gjermani

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media