Home Kosovë
Racizëm edhe në Kosovë, tifozët e Vushtrrisë fyejnë mbrojtësin e Gjilanit
Mbrojtësi i Gjilanit, Jackson Ferreira ka qenë pre e fyerjeve raciste nga tifozët e Vushtrrisë.

Në pjesën e dytë, Policia e Kosovës kërkoi që të zbrazej tribuna perëndimore në stadiumin ‘Ferki Aliu’, pasi gjyqtari Burim Jahmurataj u godit me shkrepëz nga publiku, shkruan Indeksonline.

Tifozët më pas dolën ne pjesën lindore.

Disa prej tyre në fund të takimit e fyen Ferreiran duke brohoritur "hu-hu-hu-hu".

Këto ditë, bota e futbollit është duke e luftuar racizmin dhe dënimet janë jashtëzakonisht të mëdha për ata që janë autorët.

Rasti i fundit ishte ndeshja Verona – Brescia, kur Mario Balotelli ishte shënjestër e ofendimeve.

Por Verona në këtë rast e dënoi kryetifozin e tyre me 11 vjet mosprezencë në stadium.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Çmenden mediat serbe, ja çfarë shkruajnë për tifozët anglezë që janë në Prishtinë
Pika e nxehtë e negociatave LVV – LDK
Bie numri i azilkërkuesve për në Gjermani
"Plisat" drejt Shqipërisë, do të përkrahin kuqezinjtë ndaj Francës
Tifozët anglezë përleshen në Prishtinë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media