Home Kosovë
Gjilani fiton dhe merr kreun, Ferizaji triumfon në derbin e mbijetesës
Me ndeshjet e sotme është mbyllur edhe xhiroja e 14’të e edicionit 2019/2020 në IPKO Superligë.

Gjilani ka fituar si mysafir i Vushtrrisë me rezultat 1-3, derisa Ferizaj ka fituar ndaj Flamurtarit 1-0, shkruan GazetaBlic.

Renditja tabelare ka pësuar ndryshime, pasi skuadra e Gentjan Mezanit ka kaluar në vendin e parë, me pikë të barabarta me Ballkanin, por me golaverazh më të mirë.

Më poshtë rezultatete komplete të kësaj jave dhe renditja tabelare.

DJE:Ballkani – Llapi 1-1
Drita – Dukagjini 1-0
Drenica – Trepça’89 3-2
Prishtina – Feronikeli 2-3
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Stërvitja e fundit e Kosovës para ndeshjes me çekët përmes fotografive (FOTO LAJM)
Vjosa Osmani: Koalicionin me Vetëvendosjen e vendosi populli i Kosovës
Gjykata Speciale fton edhe një komandant të UÇK-së (FOTO LAJM)
A do të hyjë Nisma në Qeveri? Isa Mustafa thotë se për këtë vendos Vetëvendosje
Mosnjohjet mund të çojnë në izolimin e Kosovës

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media