Home Kosovë
Ndodh në Kosovë: Delet kullotin pranë stadiumit (FOTO LAJM)
Jo rrallë herë në futbollin tonë kanë ndodhur ngjarje tejet interesante, teksa protagonistë kanë qenë edhe kafshët.

Të tilla ishin edhe në duelin Ferizaj dhe Flamurtari të zhvilluar këtë të martë në stadiumin me bari sintetik prapa palestrës “Bill Clinton” në Ferizaj.

Një bari kishte lëshuar bagëtitë e tij të kullotnin afër stadiumit, teksa ato u bënë pjesë e ekranit televiziv për disa minuta, shkruan GazetaSheshi.

Kushtet jo të mira infrastrukturore në stadiumet tona kanë bërë që jo rrallë herë të shohim skena të tilla, ku fokusin e marrin edhe kafshët sikurse në këtë rast:

Sidoqoftë, ato nuk penguan në rrjedhën e lojës, teksa rrethojat i ndanin ato për tu futur në stadium.

Ferizaj e triumfoi në fund ndeshjen me rezultat minimal 1-0.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Bie numri i azilkërkuesve për në Gjermani
"Plisat" drejt Shqipërisë, do të përkrahin kuqezinjtë ndaj Francës
Tifozët anglezë përleshen në Prishtinë
Nusja sulmon vjehrrin, e bën për spital
E kualifikuar, por Anglisë i nevojitet sot fitorja për këtë arsye

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media