Home Kosovë
Hoti: Brenda 2-3 ditëve formalizohet marrëveshja politike LVV-LDK (VIDEO)
Ka përfunduar takimi i gjashtë i LDK-së dhe LVV-së.

Avdullah Hoti nga LDK ka thënë para medieve se ky ishte takimi i fundit për pjesën programore, transmeton Telegrafi.

“Ishte takimi i fundit për pjesën programore të marrëveshjes, e them me kënaqësi që kemi arritur t’i përmbyllmi të gjitha çështjet programore. Kemi arritur t’i përmbyllim diskutimet tona. Ne jemi të gatshëm për tri ditë që në mënyrë te draftuar këtë marrëveshje ta dorëzojmë të kryetarët e partive, të cilët do të ulen për të formalizuar këtë marrëveshje”, ka thënë Hoti.

Ai po ashtu bëri të ditur se nuk kanë diskutuar për ndarjen e posteve ministrore, përfshi atë të presidentit pas dy vjetësh.

Ndryshe nga rezultatet përfundimtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje ka fituar 220 mijë e 811 vota apo 26,159%, LDK 206 mijë e 458 vota apo 23,458%.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Stërvitja e fundit e Kosovës para ndeshjes me çekët përmes fotografive (FOTO LAJM)
Vjosa Osmani: Koalicionin me Vetëvendosjen e vendosi populli i Kosovës
Gjykata Speciale fton edhe një komandant të UÇK-së (FOTO LAJM)
A do të hyjë Nisma në Qeveri? Isa Mustafa thotë se për këtë vendos Vetëvendosje
Mosnjohjet mund të çojnë në izolimin e Kosovës

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media