Home Kosovë
Këto janë kushtet e Albin Kurtit për postin e presidentit dhe kryeparlamentarit
Gjatë ditës së sotshme, kryetari i LVV-së, Albin Kurti pati takim me liderin e LDK-së, Isa Mustafa.

Edhe pse ishte paralajmëruar që sot të finalizohet marrëveshja për koalicion qeverisës, kjo nuk ndodhi.

Indeksonline përmes burimeve brenda në takim , mëson kushtet që Albin Kurti i ka kërkuar për postin e presidentit dhe kryeparlamentarit.

Kurti i ka thënë Mustafës se nëse LDK i do këto dy poste, atëherë kushti i Vetëvendosjes është që t’i ketë 7 ministri.

Takimet e dy palëve do të vazhdojnë edhe në ditët në vazhdim dhe mbetët të shihet nëse këto dy parti do të arrijnë një marrëveshje përfundimtare./Indeksonline/
Dërgoja mikut në:
O
e Martë 3 Dhjetor 2019, Ora 00:23
Albin Kurti lere isa mutstafen mos u mer me të se është hajdut.Futu nê zgjedhje të reja do fiton të gjitha votat për vetqeverisje Vetëvendosje.
Shkruani komentin tuaj!
 
Kush do ta fitojë "Këngën Magjike"? Flasin qytetarët (VIDEO)
Ish-ambasadori Walker e quan propagandë të Serbisë deklaratën e Vuçiqit për Reçakun (VIDEO)
Vjosa Osmani: Programin LDK-VV e kemi diskutuar dy muaj, pozitat vetëm në dy takime
Koreani 7-vjeçar që flet shqip dhe stërvitet te FC Prizreni (VIDEO)
Samir Ujkani reagon ashpër pas fjalëve për mundësinë e përjashtimit të Kosovës nga UEFA e FIFA (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media