Home Kosovë
Vuçiç nuk flet për statusin e Kosovës: Të hiqet taksa njëherë!
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi në Munih se Beogradi nuk do të bisedojë mbi statusin deri sa të mos hiqet taksa ndaj produkteve të Serbisë.

“Ne mund të bisedojmë për gjëra që kanë të bëjnë me përparimin ekonomik, për këto nuk e kemi problem, por nuk do të bisedojmë për statusin deri sa të mos hiqet taksa. Kështu është puna dhe po presim heqjen e taksës”, ka thënë Vuçiq duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarit të Al Jazeeras në Munih, ku po merr pjesë në Konferencën mbi Sigurinë, raporton B92, transmeton Koha.net.

I pyetur nëse do të takohet me përfaqësuesit e administratës së Kosovës, Vuçiq rikujtoi se Hashim Thaçi mori pjesë sot në mëngjes gjatë nënshkrimit të dokumenteit mbi hekurudhën dhe se ka parë disa përfaqësues të delegacionit të tij, porse nuk e din nëse do të vijë në Munih pas dite Albin Kurti.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Rrëfehet Otto John: Të dashurën e kam shqiptare, dua të martohem me një femër shqiptare (VIDEO)
"Maskat që ndodhen në Kosovë, po shiten në vendet fqinje" (VIDEO)
Përfundon takimi mes partnerëve të koalicionit për taksën
Haradinaj: Kurti me ftoi sot në takim urgjent, por i thash se tash është vonë
Osmani paralajmëron takim me Kurtin për taksën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media