Home Kosovë
Një pacient me koronavirus në Kosovë drejt shërimit
Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ.

Por thotë se për t’u konfirmuar nëse është shëruar plotësisht pacienti i parë në Kosovë, duhet të bëhet edhe një test tjetër.

“Në ndërkohë kemi rezultatin e parë NEGATIV të njërit nga pcientët me CODID 19 pozitiv. Nevojitet edhe testi kontrollues dhe me shpresë që do të kemi pacientin e parë të shëruar me COVID 19 në Kosovë”, ka thënë Vitia në një postim në Facebook.

Ai ka shtuar se puna përgjatë 24 orëve në MSH, IKSHP dhe Klinikën Infektive po vazhdon, ndërsa ka kërkuar që t’i ndihmohet personelit shëndetësor duke qëndruar në shtëpi si dhe duke mbajtur distancë me njëri-tjetrin për 2 metra.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
KOSOVË/ Edhe 6 raste të reja me Koronavirus
Vjosa Osmani kryeministre, ja kush e propozon
Rashica: Dua të luaj në Champions League
Në Kosovë nis përdorimi i ilaçeve që i aprovoi Trump kundër koronavirusit
Formimi i Qeverisë së re, çfarë pritet të ndodhë nëse Kurti nuk i kthen përgjigje Thaçit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media