Home Kosovë
Isa Mustafa reagon për herë të parë pas rrëzimit të qeverisë Kurti
Kreu i LDK, Isa Mustafa ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë Kurti. Mustafa ka thënë se Kosova ka ardhur në një situatë ku i vihen sanksione nga aleati kryesor i saj.

Ai ka shtuar se mocioni është shtyrë edhe nga shkarkimi që i është bërë Agim Veliut nga pozita e ministrit të Punëve të Brendshme.

“Kemi ardhë në një situatë që ndaj neve ndërmerren sanksione dhe jo Serbia. Çështja e fundit ka qenë edhe çështja e shkarkimit të ministrit të Punëve të Brendshme”, ka thënë ai në T7.


Seanca e sotme, sipas Mustafës ka shfaqur dallimet e mëdha që kanë LDK dhe Vetëvendosje, andaj në një situatë të tillë sipas tij ka qenë më mirë që mocioni është votuar.

“Në qoftë se i keni përcjellur të gjitha diskutimet e sotme, kemi ardhur në përfundim që mospajtimet kanë qenë të thella dhe kanë vluar edhe pse ne kemi bërë marrëveshje, pra doli se kemi pasur dallime. Është bërë mirë që mocioni është votuar. Më mirë është që një qeveri të ndërpritet në kohë se sa mos ta realizojë programin e saj”, ka thënë Mustafa.

Mocioni për rrëzimin e qeverisë Kurti u votua me 82 vota pro dhe 32 kundër.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Kurti i drejtohet Thaçit ''dhelpër'': Ka politikanë që duan gjakderdhje për të ndarë Kosovën (VIDEO)
Plas arma në Prishtinë, atentat ndaj një personi
Shkon në 8 numri i të infektuarve në Vushtrri, në një lagje ndalohen hyrje-daljet
Nënkryetari i VV në veri: Do t'u shkoj në Prishtinë, turp se si qeveria e ka lënë këtë pjesë
Koronavirusi në Kosovë, shërohen 7 pacientë dhe konfirmohen 5 raste të reja

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media