Home Kosovë
Thaçi: Së shpejti do nisë krijimi i qeverisë së re (VIDEO)
Presidenti Hashim Thaçi ka deklaruar se pa humbur kohë do t’i ftojë për konsultime liderët e të gjitha partive politike për krijimin e qeverisë së re.
Sipas tij, në rolin e presidentit të vendit do të respektojë Kushtetutën dhe ligjet e Kosovës.

“Pas rënies së qeverisë si president i vendit pa humbur kohë do të fillojë konsultimet me liderët e të gjitha partive parlamentare për të shikuar mundësinë e krijimit të qeverisë të re të stabilitetit, unitetit dhe të gjithë përfshirjes. Në çdo hap timin, si presidenti vendit, do e respektoj në plotëni Kushtetutën dhe ligjet e vendit”, tha Thaçi për KP.

Këto komente ai i bëri pas viz itës që ka zhvilluar sot në Qendrën Mjekësore të Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, ku u shoqërua edhe nga komandanti i Forcës, gjenerallejtënant Rrahman Rama.

Mbrëmë me 82 vota pro, 32 kundër dhe 1 abstenim Kuvendi i Republikës së Kosovës rrëzoi qeverinë e udhëhequr nga kryeministrin tashmë në detyrë, Albin Kurti.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Fenerbahce po mendon të shesë 3 lojtarë kryesorë, një prej tyre dhe Muriqi
Gjendja e përkeqësuar e kryeministrit Britanik, Thaçi i uron shërim sa më të shpejtë
Shkon në 165 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë
Dasma në Kosovë rezulton "minë me sahat", infektohen me koronavirus 24 dasmorë
Viktimat nga koronavirusi në Kosovë kanë pasur edhe sëmundje tjera

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media