Home Kosovë
Fenerbahce merr ofertën e parë nga Tottenham për Muriqin
Sipas asaj që raporton gazeta turke A Spor, Tottenham besohet se ka bërë një ofertë prej pesë milionë eurove për sulmuesin e Kombëtares së Kosovës.

Kjo ofertë, është shumë e vogël nga ajo që Fenerbahce shpreson të arkëtojë nga shitja e Muriqit, të cilit i ka vendosur çmim prej 25 milionë euro.

Ndërkohë mësohet se në anën tjetër Lazio ka kontaktuar agjentin e lojtarit, Haluk Canatar, duke marrë informacione për çmimin e lojtarit.

Thuhet gjithashtu se edhe Napoli dëshiron Muriqin.

26 vjeçari verën e kaluar është transferuar nga Rizespor te Fenerbahce, dhe këtë sezon në Superligën e Turqisë ka shënuar 13 gola.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Tre pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë, mes tyre edhe një mjek (VIDEO)
Rashica drejt transferimit te klubi i njohur i Serie A?
Me thirrjen Albin Kurti, Albin Kurti, fillon shpërndarja e pjesëmarrësve në protestën e organizuar nga VV (VIDEO)
Kurti përshëndet protestuesit nga ballkoni i Qeverisë (VIDEO)
Zhegrova: Dëshira ime është që të vazhdoj me Baselin

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media