Home Kosovë
Vrau me thikë 10 vjeçarin shqiptar, flet para gjykatës e moshuara zvicerjane
Ka filluar procesi gjyqësor ndaj zvicerjanes 76-vjeçare, e cila më 21 mars të vitit 2019 vrau me thikë 10 vjeçarin nga Kosova, shkruan gazeta Blick.

Në fillim të procesit, e akuzuara 76-vjeçarja Alice F., nuk i ka kërkuar falje prindërve të Iliasit, pasi ka thënë se për atë që ka bërë nuk ka të falur.

“Unë nuk i kërkoj falje prindërve, pasi nuk ka falje për këtë. Nuk i kërkoj falje këtyre njerëzve. Por mund të them se më vjen keq”, ka thënë Alice.

Prindërit kanë qarë në fillim të seancës. Alice F. ka treguar se ajo nuk e kishte planifikuar sulmin. Por se thikën e kishte çdo ditë me vete. Pala mbrojtëse ka dal me argumente se e akuzuar vuan nga probleme psiqike.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Trump: Po i ndalim vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë (VIDEO)
Dy viktima dhe 61 raste të reja, si ndryshuan shifrat e COVID-19 në Kosovë
Grenell mbërrin nesër në Kosovë
Shtyhet viti i ri akademik në Kosovë
U kap me pistoletë dhe 23 fishekë, çfarë tha në polici Fjolla Morina

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media