Home Kosovë
341 të vdekur dhe mbi katër mijë raste aktive me koronavirus në Kosovë
Ka shkuar në 10 mijë e 419 numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në Kosovë.

Që nga marsi kur janë regjistruar rastet e para me koronavirus e deri më sot, në Kosovë numërohen 10 mijë e 419 persona të infektuar me COVID-19.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar edhe 172 raste të reja me koronavirus.

Sipas të dhënave të IKSHPK-së, brenda ditës kanë ndërruar jetë 14 persona dhe deri më tani në vendin tonë kanë ndërruar jetë 341 persona të cilët ishin të prekur me koronavirus, por që vuanin edhe nga sëmundje të tjera.

Po ashtu, IKSHPK-ja ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar edhe 114 persona nga koronavirusi dhe numri i përgjithshëm i personave të shëruar është 6 mijë e 58.

Bazuar në këto të dhëna të IKSHPK-së, aktualisht në tërë Kosovën janë 4 mijë e 20 raste aktive me koronavirus.

Sa i përket gjendjes nëpër komuna, Prishtina prin me numrin më të madh të rasteve dhe se vetëm brenda 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 78 raste të reja.
Dërgoja mikut në:
Ermal
e Martë 11 Gusht 2020, Ora 03:48
filluan tu rrejt dhe kosova , skan plotsu numrin e rrenave si anglia franca italia normale, vetem budallenjt u besojn
Shkruani komentin tuaj!
 
Trump: Po i ndalim vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë (VIDEO)
Dy viktima dhe 61 raste të reja, si ndryshuan shifrat e COVID-19 në Kosovë
Grenell mbërrin nesër në Kosovë
Shtyhet viti i ri akademik në Kosovë
U kap me pistoletë dhe 23 fishekë, çfarë tha në polici Fjolla Morina

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media