Home Kosovë
Berisha: Moratoriumi për mos anëtarësim në organizata ndërkombëtare ishte lëshim i delegacionit të Kosovës
Sali Berisha ka deklaruar se moratoriumi njëvjeçar për mos anëtarësim në organizata ndërkombëtare ishte një lëshim nga ana e delegacionit të Kosovës të kryesuar nga kryeministri Avdullah Hoti.

Ai në emisionin Rubikon në Klan Kosova ka komentuar marrëveshjen e 4 shtatorit në Uashington ndërmjet palës kosovare dhe serbe, duke thënë se Kosova dhe Serbia u trajtuan si vende të barabarta.

Me vendosjen e njohjes reciproke në dokumentin dorëzuar Aleksandar Vuçiqit në takimin e Uashingtonit, Berisha thotë se pala amerikane ka dashur të testojë presidentin serb për të parë reagimin e tij.

“Ata bën një provë për të parë reagimin e Vuçiqit, por nuk ishte qëllimi të negociohej njohja reciproke”, u shpreh Berisha.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ndalohet Nasim Haradinaj, refuzon hetuesit e Speciales, kërkon Policinë e Kosovës ta arrestojnë
Më në fund! Lajm i mirë nga Zvicra për qytetarët nga Kosova
Revoltim para zyrës së veteranëve, protestuesit sulmojnë Policinë e EULEX-it
Kosovë, 46 raste të reja dhe 1 viktimë në 24 orët e fundit
Nuk ka takim mes Hotit dhe Vuçiçit, arsyeja

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media