Home Kosovë
Grenell mbërrin nesër në Kosovë
I dërguari Special i Presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nesër do të vijë në Kosovë.

Sipas Klan Kosovës brenda zyrës për Këshillin e Sigurisë Kombëtare (NSC) konfirmojnë ardhjen e Grenell në Kosovë bashkë me delegacionin e Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit.

Kujtojmë se më 4 shtator është nënshkruar marrëveshja ekonomike Kosovë-Serbi, nga kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, dhe nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq nën vëzhgimin e presidentit të Amerikës, Donald Trump.

Ndërkohë, të mërkurën pritet të udhëtojë drejt Serbisë.
Dërgoja mikut në:
Arjan Berisha
e Dielë 20 Shtator 2020, Ora 15:13
Super
Shkruani komentin tuaj!
 
"Po përballemi me një armik", Osmani: Duhet të bashkojmë forcat kundër antisemitizmit
Hoti konfirmon pjesëmarrjen në takimin e minishengenit ballkanik
Gjilani kryen detyrën, Drenica triumfon ndaj Trepçës
Specialja e akuzoi për trajtim mizor dhe torturë, ish-kreu i UÇK-së shpallet i pafajshëm
Përmbysje spektakolare, Ballkani mposht Prishtinën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media