Home Kosovë
Trump: Po i ndalim vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë (VIDEO)
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka folur për marrëveshjen Kosovë-Serbi gjatë një tubimi zgjedhor presidenciale në shtetin e Karolinës Veriore.

Trump tha se administrata e tij është duke i ndalur “vrasjet masive” midis Kosovës dhe Serbisë.

“Po i ndalim vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë. Ata janë duke u vrarë mes vete për aq shumë vjet. ’Ndalni vrasjet’, iu thashë. ‘Miq të bëhemi së bashku”, ka thënë Trumpi.


“E dini, këtë e kanë bërë për qindra vjet, sinqerisht, nën emra të ndryshëm”, ka thënë ai, teksa i është referuar nominimit të tij për Nobel të Paqes.

Pjesa e xhirimit ku ai flet për Kosovën është shpërndarë në Twitter.

Kosova dhe Serbia nënshkruan më 4 shtator në Uashington marrëveshjen për normalizim ekonomik, pas së cilës nesër pritet në rajon të arrijë një delegacion i shtetit amerikan, përfshirë emisarin special për dialogun Richard Grenell.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"Po përballemi me një armik", Osmani: Duhet të bashkojmë forcat kundër antisemitizmit
Hoti konfirmon pjesëmarrjen në takimin e minishengenit ballkanik
Gjilani kryen detyrën, Drenica triumfon ndaj Trepçës
Specialja e akuzoi për trajtim mizor dhe torturë, ish-kreu i UÇK-së shpallet i pafajshëm
Përmbysje spektakolare, Ballkani mposht Prishtinën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media