Home Kosovë
Përmbysje spektakolare, Ballkani mposht Prishtinën
Ka përfunduar pa fitues kryendeshja e xhiros së nëntë mes Ballkanit dhe Prishtinës.

Në Therandë ndodhi një përmbysje spektakolare nga vendasit, të cilët realizuan fitore 2:1.

Kryeqytetasit dolën të parët në epërsi përmes golit nga Otto John (34′).

Prishtina lëshoi epërsinë në fundin e ndeshjes, kur Mevlan Zeka (88′) barazoi rezultatin.

Kur pritej që ndeshja të përfundonte me barazim, ishte sërish Zeka (90+6′) që doli në skenë për t’i siguruar tri pikë të arta Ballkanit.

Ballkani mbetet në vendin e parë me 22 pikë, kurse bardhekaltërit me 11 pikë renditen në pozitën e katërt.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Dalin pagat shtesë, Hoti i quan heronj punonjësit shëndetësorë
Flet babai i 29-vjeçares shtatzënë që vdiq nga COVID-19: Mjekët na thanë që është mirë!
VENDIMI/ Banorët e kryeqytetit nuk do paguajnë lekë për të udhëtuar me urban
Mbyllen dy ndeshjet e sotme të Superligës, Ballkani ruan kreun (VIDEO)
KOSOVË/ 11 të vdekur dhe 539 raste të reja me Covid-19

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media