Home Kosovë
Hoti konfirmon pjesëmarrjen në takimin e minishengenit ballkanik
Kryeministri Avdullah Hoti ka deklaruar se do të marrë pjesë në takimin e radhës së liderëve ballkanik për të ashtuquajturin Mini-Schengen.

Ai i është kundërpërgjigjur reagimeve të shumta kundër vendimit për shuarjen e Task-forcës antikorrupsion, ndërkohë që nuk ka komentuar deklarimet e Donald Trump, se ai bashkë me presidentin serb Aleksandar Vuçiç janë ‘përqafur dhe puthur’ gjatë takimit në Shtëpinë e Bardhë.

Ppas një vizite që Hoti bëri pranë Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik, ka thënë se askush nuk duhet të frikësohet nga ky vendim, pasi puna e këtij njësiti do të vazhdojë e paprekur, përfshirë edhe hetimet që kanë pasur.

Hoti ka folur edhe për takimin e nesërm në Bruksel ku tha se do të bisedojnë mbi dëmet financiare shkaktuar Kosovës nga Serbia.Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Dalin pagat shtesë, Hoti i quan heronj punonjësit shëndetësorë
Flet babai i 29-vjeçares shtatzënë që vdiq nga COVID-19: Mjekët na thanë që është mirë!
VENDIMI/ Banorët e kryeqytetit nuk do paguajnë lekë për të udhëtuar me urban
Mbyllen dy ndeshjet e sotme të Superligës, Ballkani ruan kreun (VIDEO)
KOSOVË/ 11 të vdekur dhe 539 raste të reja me Covid-19

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media