Home Kosovë
Humb jetën një 39 vjeçar, kaq raste të reja me koronavirus u shënuan sot në Kosovë
Gjatë 24 orëve të fundit Kosova ka shënuar një viktimë nga koronavirusi si dhe 398 raste të reja.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2.996 testime.

Rasti i vdekjes është nga komuna: Drenas 1 rast (39 vjeç).

IKSHPK-ja ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shëruar 228 pacientë, duke çuar numrin e të shëruarve në total në 58.169.

Ndërsa, përfshirë vdekjen e sotme, numri i vdekjeve ka shkuar në 1.572 derisa i të infektuarve në 66.380.

Numri i rasteve aktive është 6.639.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Albin Kurti "tallet" keq me LDK (VIDEO)
Çfarë dhurate të ka bërë Ramushi? Anita shkrin së qeshuri me përgjigjen
ZYRTARE/ Ky është numri i deputetëve që morën partitë
Ishte duke punuar në thellësi, ndahet nga jeta në moshën 59 vjeçare minatori
Sot katër viktima në Kosovë, rritet numri i rasteve të reja

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media