Home Maqedoni
Kasami takohet me Zhbogar, "BESA do të jetë opozitë konstruktive"
Sot kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, së bashku me deputetët, Zeqirija Ibrahimi dhe Fadil Zendeli, është takuar me Ambasadorin e BE-së në Maqedoni, Samuel Zhbogar.

"Në këtë takim miqësor është diskutuar për aktualitetet politike dhe sfidat e ardhshme të shtetit pas dhënies së mandatit për formimin e Qeverisë së ardhshme dhe funksionimi i punës së Parlamentit.

Z. Kasami e njoftoi z. Zhboagar për rolin e Lëvizjes BESA duke e bërë punën si një opozitë konstruktive. Palët janë dakordësuar që takime të këtilla miqësore të vazhdojnë edhe në të ardhmen", thuhet në njoftim.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ministria e Brendshme dështoi në arrestimin e Grujevskit dhe Boshkovskit
Baily: Jemi duke punuar që Maqedoninë ta shohim në NATO
Reformat në media përshpejtojnë procesin e integrimit të Maqedonisë
Osmani: Zgjedhjet lokale janë kurorë e pjesës së tretë të Planit 3-6-9
Plomp: Transparencë dhe llogaridhënie për qytetarët e Maqedonisë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media